Mistrovství KK a PK jednotlivců žactva Stříbro 21.5.2016

18.05.2016 17:38

Mistrovství KK a PK jednotlivců žactva na dráze probíhalo za pěkného, pro atlety velmi příznivého počasí. Celkem 17 oddílů z obou krajů se utkalo v 1036 startech o medaile v kategoriích staršího, mladšího a nejmladšího žactva. Pro mladší a nejmladší žactvo je tato soutěž soutěží nejvyšší. Naši borci získali: 2 zlaté medaile Val Pelcová na 60m a 150m v kategoriích mladších žákyň, 2 stříbrné: Martin Plha v běhu na 1500m ve starších žácích a Lenka Burešová v hodu míčkem v předžactvu, 2 bronzové: Karolína Štěrbová v dálce starších žákyň a Terka Herbánszká, která jako alternativu po zranění kotníku zvolila kouli - a vyplatilo se!! Dařilo se i ve štafetách, kde naše holčičí "mimina" ve složení Lenďa Burešová, Terka a Viky Drobných a Páťa Tokárová vybojovala zlato!! Starším děvčatům (štafeta na rychlo sestavená) se také zadařilo a v nabité konkurenci vybojovala krásné třetí místo!!! Štafeta běžela ve složení: Val Pelcová, Týna Sedlecká, Kája Štěrbová a Verča Burešová.

V některých disciplínách nám chybělo to pomyslné štěstíčko, kdy těsně pod "bednou" skončili: Veronika Burešová v bězích na 100 a 200m překážek, Týna Sedlecká v běhu na 1500m, Lenka Burešová v bězích na 60 a 600m, Niky Ederová v míčku, Eliška Horáková v běhu na 800m.

Téměř všichni si zaběhli nové osobní rekordy a tudíž vám všem patří velký dík za reprezentaci našeho oddílu. DÍKY